Do czego służą zwyżki?

zwyżki - podnośniki koszowe

Zwyżki, czyli innymi słowy podnośniki, są bardzo pomocne w pracach realizowanych na wysokościach. Składają się bowiem z mobilnego ramienia hydraulicznego, które zakończone jest specjalnym, bardzo dobrze zabezpieczonym koszem.

Jakie jest zastosowanie zwyżek?

Bardzo często podnośniki koszowe są wykorzystywane podczas malowania elewacji, ponieważ odbywa się to na dość dużych wysokościach. Niekiedy takie zwyżki są również wykorzystywane w sadownictwie. Każdego roku jest bowiem potrzeba przycinania drzew, a do niektórych gałęzi dość ciężko się dostać. Przy pomocy podnośników, można wygodnie i przede wszystkim stabilnie obcinać niepotrzebne gałęzie.

Zwyżki dość często są wykorzystywane również podczas działań straży pożarnej. Pomagają one bowiem bardzo szybko dostać się między innymi do ofiar pożaru, bez narażenia życia strażaków. Dzięki podnośnikom można również szybko przenosić takie osoby na dół i błyskawicznie prowadzić akcję ratunkową.

Przy ich pomocy można wykonywać również powszechne prace, między innymi odśnieżanie dachów. Dość często wykorzystuje się je również do montażu nowych reklam i ściąganiu starych. Najczęściej jednak są one używane do mycia okien w biurowcach, do których niezwykle ciężko się dostać.

Czy rodzaj zwyżki ma znaczenie?

Obecnie na rynku jest wiele firm, które oferują wynajem tego typu zwyżek. Jednak każda z nich jest przeznaczona do innego rodzaju prac i to co jesteśmy w stanie wykonać jedną, zdecydowanie nie uda nam się drugą. Dlatego też przed przed ewentualnym wypożyczeniem warto się zorientować, z jakimi rodzajami mamy do czynienia.

W problematycznych warunkach sprawdzają się zwyżki nożycowe, przykładowo tam, gdzie występują liczne nierówności. W niedużych wnętrzach, wykorzystuje się zwyżki teleskopowe. Mamy na rynku także zwyżki o charakterze specjalistycznym, które są wykorzystywane między innymi przez strażaków. Niektóre rodzaje zwyżek mogą być umieszczane na samochodach, wyróżnia się także zwyżki samojezdne. Ich specyfika jest na ten moment bardzo bogata i różnorodna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *