Uprawnienia na wózki widłowe – sposób na zdobycie przyszłościowego zawodu

uprawnienia na wózki widłowe

Uprawnienia na wózki widłowe – sposób na zdobycie przyszłościowego zawodu

Kurs obsługi wózka widłowego jest krótki – trwa bowiem tylko tydzień – lecz otwiera przed nami perspektywy wielu lat pełnych ciekawych wyzwań i godnej przyszłości. Jest to więc inwestycja zdecydowanie warta niewielkich kosztów. Egzamin składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest część teoretyczna, gdzie kandydat studiuje informacje na temat zasad działania wózka i zasad poprawnego obchodzenia się z nim. Kolejna część to trening praktyczny, gdzie przyswajane są techniki jazdy.

Kurs na wózek widłowy – część praktyczna

Część praktyczna kursu obsługi wózka widłowego to prawdziwe sedno szkolenia. Dzięki nim nauczyć się można obsługi wózków kategorii I WJO, II WJO oraz III WJO. Co oznaczają te skróty?

– I WJO. Są to wózki podnośnikowe jezdniowe, w skład których wlicza się również wózki specjalne.

– II WJO. Wózki jezdniowe podnośnikowe, lecz nie wlicza się do nich wózków specjalnych.

– III WJO. Wózki jezdniowe podnośnikowe prowadzone / zdalnie sterowane.

Warto wyjaśnić, co oznaczają terminy wózków specjalnych. Są to typy sprzętów, które podnoszą operatora razem z ładunkiem, lub też o zmiennym wysięgu.

Wózki widłowe szkolenie

Zdobywając uprawnienia na wózki widłowe gwarantujesz sobie zdobycie pracy zarówno w Polsce, jak i Anglii czy Niemczech. Przetłumaczymy dla Ciebie dyplom i zaświadczenie o zdanym kursie, Tobie zaś pozostanie jedynie… znalezienie wymarzonej pracy. Różne typy wózków umożliwiają spełnienie zawodowe niemal każdemu, zaś łatwość ich obsługi oparta na naszych szkoleniach przysporzy Ci mnóstwo satysfakcji.

Wózek widłowy a BHP

Bezpieczeństwo Higieny Pracy (BHP) to kluczowa rzecz podczas każdej pracy. Dzięki zasadom zawartym w tych przepisach praca w Polsce jest bardzo bezpieczna, zwłaszcza na tle naszych sąsiadów. Wszystko zawdzięczamy mądrze napisanym zasadom BHP oraz faktowi, że Polacy bardzo dbają o swoje stanowisko pracy – to właśnie dlatego mamy tak dobrą opinię jako pracownicy zagranicą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *