Szkolenie na zwyżki – podnośniki

szkolenie na zwyżki

Obecnie szkolenia na podnośniki koszowe, bądź też innymi słowy zwyżki, stają się coraz bardziej popularne. W wielu branżach są one wykorzystywane w bardzo szerokim zakresie. Zarobki przedstawiają się obiecująco. Coraz więcej firm zagranicznych również poszukuje pracowników, którzy mogliby pochwalić się takimi uprawnieniami.

Wymogi dotyczące szkolenia na podnośniki

By móc przystąpić do takiego szkolenia, trzeba spełnić następujące wymagania. Przede wszystkim należy mieć ukończone 18 lat i mieć przynajmniej wykształcenie podstawowe. Poza tym trzeba również posiadać zaświadczenie lekarskie potwierdzające, iż nie ma żadnych przeciwwskazań do podjęcia pracy w tym zawodzie i obsługi zwyżek.

Uprawnienia związane z obsługą zwyżek, dzieli się na dwie podstawowe kategorie. I P to podesty samojezdne, wolnobieżne przejezdne samojezdne montowane na pojeździe oraz przewoźne. Natomiast jeśli chodzi o II P są to podesty stacjonarne, czyli przykładowo masztowe raz wiszące.

Szkolenie na zwyżki powinien odbywać się w ośrodku, który ma akceptację Urzędu Dozoru Technicznego

Taki ośrodek przede wszystkim naucza w zgodzie z tym, czego wymaga się od kandydatów na egzaminie przed komisją UDT. Na kursach pojawiają się zatem takie zagadnienia jak: bezpieczeństwo oraz higiena pracy, ogólne informacje o dźwignicach oraz o zagrożeniach, które mogą wystąpić podczas pracy na podnośnikach. Poruszane są także kwestie ogólne dotyczące dozoru technicznego. Dowiesz się też wiele o obowiązkach operatora maszyny, jaką jest zwyżka. Taki kurs powinien się składać nie tylko z części teoretycznej, ale również i praktycznej.

Samo szkolenie na zwyżki nie daje żadnych uprawnień. Jest jednak podstawą do stawienia się przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego,w celu podejścia do właściwego egzaminu. Jeśli zakończy się on wynikiem pozytywnym, wówczas wydawane jest zaświadczenie potwierdzające uprawnienia. Takie uprawnienia nie obowiązują tylko i wyłącznie na terenie Polski. Są one także powszechnie akceptowane i respektowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *