Jak wygląda kurs na wózki widłowe?

Obecnie wiele osób decyduje się na to, by korzystać z różnego rodzaju szkoleń. Kurs na wózki widłowe, jest bez wątpienia w ostatnim czasie jednym z najbardziej popularnych. Jak wygląda jego przebieg?

Kto może się zapisać na kurs?

Oczywiście by móc przystąpić do takiego kursu, trzeba spełnić kilka podstawowych wymagań. Pierwszym z nich jest osiągnięta pełnoletność. Należy mieć także wykształcenie przynajmniej podstawowe i posiadać pozytywne orzeczenie lekarskie informujące, że nasz stan zdrowia pozwala nam na prowadzenie tego typu pojazdów.

Jakie informacje są przekazywane podczas kursów?

W tradycyjnym ujęciu każdy taki kurs podzielony jest na dwie podstawowe części. Część praktyczną oraz część teoretyczną. W części teoretycznej omawia się wraz z kursantami wszelki podstawowe zagadnienia. Mowa tutaj między innymi o kwestiach dotyczących samej budowy wózków, zasad ich funkcjonowania czy też zasad BHP, które ich dotyczą. Poza tym podczas takich kursów dokładnie są analizowane także wszelkie przepisy prawa, które dotyczą obsługi wózków widłowych.

Natomiast część praktyczna, to dla każdego kursanta szansa na jazdę wózkiem w naturalnym środowisku. Kursanci uczą się podnosić różne przedmioty, przewozić je itp.

Od tego, czy kurs zostanie prawidłowo przeprowadzony, zależy późniejszy egzamin przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Dlatego też tak ważne jest, by zdecydować się na odpowiednio uprawnioną i polecaną placówkę. Obecnie w każdym większym mieście odbywa się niejeden  kurs na wózki widłowe Toruń to miasto, w którym takich ośrodków szkoleniowych nie brakuje. Warto zapisując się na kurs poznać opinię na temat danego ośrodka, porównać dokładnie ceny, zorientować się jak wygląda zdecydowanie najważniejsza część kursu, a mianowicie część praktyczna. Należy oczywiście również sprawdzić, czy docelowo obrana przez nas kategoria kursu na wózki widłowe, jest w danym ośrodku możliwa do zrealizowania.

kursnawozekwidlowy.pl

Jak wygląda egzamin na wózki widłowe?

Po skończonym kursie, każda osoba chcąca zdobyć odpowiednie uprawnienia, musi przystąpić do egzaminu. Odbywa się on przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Taki egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Na początku zadawanych jest pięć pytań z teorii. By móc przejść do kolejnej części, osoba egzaminowana musi odpowiedzieć poprawnie przynajmniej na trzy pytania. Następnie realizowana jest część praktyczna. Uzyskując pozytywny wynik egzaminu, dana osoba zdobywa uprawnienia, które są dożywotnie. Certyfikaty wystawiane w Polsce, są respektowane także w innych państwach, choć jest to uzależnione przede wszystkim od przyszłego pracodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *